Meie kenneli põhihobiks on tiibeti mastifid ja nende kasvatamine.

Kenneli nime Rishiwa valisime tiibetikeelsetest sõnadest "ri" - mägi (elame Mäe talus) ning "shiwa" - rahu. Tahame olla rahumeelsed ja sõbralikud nii meid ümbritsevate inimeste kui ka loomade vastu.

Meie talu asub Tallinna lähedal Rae valla Limu külas, kus on säilinud iidne külamiljöö: hõre asustus ja suured puud. Talul on seitseteist hektarit maad ja terve hektari suurune piirdega õueala, kus koerad saavad vabalt joosta ja mängida.

Meie esimene tiibeti mastif oli Skylit Nandita Sunrise ehk Sunny. Tõime ta endale 2003. aasta aprillis kennelist Skylit, kasvataja Viivi-Maie Perri juurest. Soovisime head pere- ja valvekoera ning Sunny täitis meie ootused täielikult. Ta muutus kohe meie kõigi lemmikuks ja nii saime endale juurde uue pereliikme.

Viivi-Maie soovitusel hakkasime kutsikat koolitama juba suvel. Lagedil asub kennel Status Benevoles, kus kasvataja Urve Arik oli treeninud ka Sunny ema. Käisime seal kogu perega, sest see oli üks tore kokkusaamise koht nii kutsikatele kui ka nende omanikele. Sealt saime endale palju sõpru, kellega koos on tore näitusereisidel käia või lihtsalt kokku saada ja koerajuttu ajada.

Kes on korra juba kokku puutunud sellise suursuguse ja väärika koeraga, nagu seda on tiibeti mastif, see soovib kindlasti oma ühele koerale võtta lisaks teise ja kolmanda, kuid miks mitte ka neljanda ja viienda koera.

Kogu meie pere armastus ja tõsisem huvi tiibetlaste vastu viis selleni, et 2004. aasta kevadel sai Sunny endale kuldse kasukaga sõbranna. Tiibetipreili Status Benevoles Fleur on pärit esimesest Eestis sündinud kuldsest pesakonnast.

Sama aasta detsembris sündis aga Sunnyl esimene pesakond toredaid kutsikaid. Esimesest Rishiwa pesakonnast jäid meile koju kasvama koerapoiss Ampo ja koeratüdruk Amrita, kes on edukad olnud ka näitustel.

Kõik meie koerad on toredad ja väga head perekoerad, kes armastavad ka lapsi. Nad hoiavad ja kaitsevad oma pereliikmeid ning oskavad lugu pidada ka teiste koerte seltskonnast.