Reis Hiina

Külastasime Hiinas Taiyuanis asuvat tiibeti mastifite aretamise baasi – Shanxi Longcheng, mille omanikuks on mees nimega Zhang Hui Bin. Kõrge kivimüüriga ümbritsetud kennelis elab umbes 60 koera ja neid hooldab 4 inimest.

Pilt 1. Priit koos Zhang Hui Bini ja kutsikatega

Saime sõbraks nii mõnegi vahva koeraga. Hiinlased tavaliselt koeri ei „nunnuta" nagu meie eurooplased seda harjunud tegema oleme. Koera vaadati ja imetleti läbi puurivõrede.

Pilt 2. Hiinas vaadatakse koera läbi võre

Meie lihtsameelsed nähes kutsikaid krabasime nad kohe endale sülle, alles hiljem selgus, et Hiinas ei ole see kombeks. Koera katsumine ja kallistamine on nende arvates ebahügieeniline.


Pilt 3. Hiina kutsikad

Hiina inimesed on väga külalislahked ja sõbralikud. Kahjuks aga ei oska paljud neist inglise keelt. Suhtlemisel kenneli omanikuga pidime kasutama tõlgi abi.

Taiyuani elanikud veedavad nädalavahetusel aega jalutades jõe äärses pargis. Paljud nii täiskasvanud kui ka lapsed käivad seal tuulelohet lennutamas. Lohelennutamise rõõmu saime tunda ka meie. Jõe keskele on ehitatud draakon, mis on selle linna sümboliks ja on eriti efektne öösel kui põlevad tuled ja draakon suust vett välja purskab.

Pilt 4. Jõe keskele on ehitatud draakon

Igal õhtul külastasime erinevat söögikohta. Sõime kõik ühe suure laua ümber. Hiinas on kombeks, et tuuakse suured taldrikud toitudega ja igaüks võtab oma söögipulkadega millisest kausist soovib. Ühest kausist söömine pidi olema sõpruse ja usalduse näitamise märk.

Pilt 5. Kõik koos ühiste kausside ümber
einestamas.

Kogu selle viie päeva jooksul mis me Hiinas veetsime ei tekkinud meil ühtegi ebameeldivat probleemi. Kõik oli super! Suur tänu Hiina inimestele sõbraliku ja lahke vastuvõte eest.

 
 
 
 
Näitused

Neljapäeval, 8. detsembril
sündisid kutsikad!

Sunny sügisreis Poola

Kutsikate kokkutulek